Merhaba Kalem Treni Takipçileri; Bugün, sözünü verip de bir türlü yazmak nasip olmayan geçen senenin özel üretimi Lamy Safari'...

Lamy Safari 2017 SE Petrol & Lamy LH Uç İnceleme

Temmuz 08, 2018 Teknofil 0 CommentsMerhaba Kalem Treni Takipçileri;

Bugün, sözünü verip de bir türlü yazmak nasip olmayan geçen senenin özel üretimi Lamy Safari'yi sizlere tanıtıyorum. Aslında diğer Safarilerden bir farkı yok diyebiliriz. Sadece piyasaya çıkmasıyla stokların tükenmesi bir oldu o kadar. Hatta TR'ye hiç getirilmeyen şişe mürekkebi i-bey'de 300 dolara alıcı buldu falan. :) 


Bu sebeple size Lamy'nin hayat kurtarıcı başka bir ürününden bahsedeceğim. Solaklar için üretilen LH (Left-Handed) uç! "Eee ben solak değilim ki?" diyenler konvertörü ile idare etmek zorunda kalacaklar. O da hayat kurtarır ama azıcık :)

 Kalemimizin ham petrol rengine, (kendi mürekkebinden sonra) en güzel uyan JHerbin'in altın yaldızlı zümrüt rengi 'Emerald de Chivor' ile dolduracağız. Yaldızlı ve revnaklı mürekkepleri genelde kuru yazdıkları, hardstart sorunlarına sebep olduğu için ve -bana göre- geçici bir moda olduğu için şişe olarak satın almıyorum.
 "Bunu kullanmayanı dövüyorlar" raddesine gelince arkadaşlardan bi sample alıyorum. Bunu da bir buluşmada almıştım. Ama kimden hatırlamıyorum. Bunu okuyorsa tekrar teşekkür etmiş olayım. 


LH ucu ilk kullandığımda "tekne-fuarında-ağlayan-çocuk modu"'na bağlamıştım.Gerçekten farkettiriyor. Sol taraftaki uç yarım küresini daha küçük yapıp o yönde törpülemişler diye anlatabilirim belki.
Yazı örneğini de adet yerini bulsun diye Rhodia'da yaptım. geç kurutan kağıt kuru mürekkeple birleşince birbirlerinin hatalarını örttüler gibi güzel bir yazım sergiledi. Yaldız daha çok olsun isterseniz Stub uçlarla kullanabilirsiniz. 

Bugünlük benden bu kadar sizlere serin günler diliyorum. 
Görüşmek Üzere :)

0 Yorum: